top of page

FURKAN DERBAZLAR KİTAP YAZDI! Kitaba D&R Mağazalarından ulaşabilirsiniz.

Güncelleme tarihi: 28 Oca

Milli Takım Antrenörü Furkan Derbazlar'ın yazdığı Hareketin Felsefesi Genç Destek Yayınları'ndan çıktı!



Boksör, Milli Takım Antrenörü ve Uluslararası Antrenör Furkan Derbazlar, sporun çocuklar ve gençler üzerinde yarattığı mucizevi değişimleri, insan ve toplum üzerindeki muazzam gücünü, karakter gelişimi üzerindeki etkisini ve dünyaya bakış açısında yarattığı geniş açıyı, bu kitabında örneklerle açıklıyor.


Kitap, boksu sadece bir spor dalı olarak değil bir hayat görüşü olarak okumaya ve yaratacağı değişimi deneyimlemeye davet ediyor.

Hareketin Felsefesi, çocukların ve gençlerin sporla tanışmalarına, sporla olan ilişkilerini dönüştürmelerine ve potansiyellerini keşfetmelerine yardımcı olacak bir kitap. Ailelerinin çocuklarını spora yönlendirirken nelere dikkat etmesi gerektğine. Onların sağlığını, özgüvenini ve disiplinini geliştirmelerine katkıda bulunurken, aynı zamanda onlara hayatta her şeye ulaşabileceklerine dair ilham verecek yaşanmış hikayeler de barındırıyor.




Hayatımıza hareket katmak yalnızca sağlığımız için değil, özgüvenimiz için de son derece önemlidir. Üstelik bu kattığımız hareket bize ummadığımız kapılar açabilir, yaşamımızı geri dönülmez şekilde değiştirebilir. Dünyaca ünlü sporcuların yaşam öykülerinde bunun örneklerine sıkça rastlarız.


Bu hikayelerin derinine indiğimizde ise yaşamın içindeki gerçek kahramanların farkına varırız. Bu gerçek kahramanların sadece bireysel başarıya ulaşmaya değil, başkalarına yardım etmeye ve dünyayı daha iyi bir yer haline getirmeye de çabaladığını görürüz. Hareketin Felsefesi’nde bu kahramanların gerçek hikayelerini okuyacaksınız.


Şampiyonların tesadüfleri

Dünya Halter Şampiyonu Naim Süleymanoğlu’nun üniversitede halter dersinden kaldığını, Muhammed Ali’nin boksa, çalınan bisikleti yüzünden tanıştığı bir polis memuru sayesinde başladığını, çetelerin yetiştirdiği bir suç makinesi olan Mike Tyson’ın boksa başlamadan önce sabıka kaydının sayfalarca uzunlukta olduğunu biliyor muydunuz?






32 görüntüleme0 yorum
bottom of page