top of page

Profesyonel Boks Antrenörü
Furkan Derbazlar

Şampiyonları Eğitmek ve Potansiyeli Keşfetmek

Profesyonel boks antrenörlüğü hizmetimizle, boks yolculuğunuzda size rehberlik ederek en iyi versiyonunuza ulaşmanızı sağlıyoruz.

furkan-derbazlar-malik-zinad-profesyonel-boks-en-iyi-antrenör-10.jpg

PROFESYONEL ANTRENÖRLÜK

Profesyonel eğitim sistemimde uluslararası standartlarda ve 30 farklı ülkede aldığım eğitimleri eksiksiz olarak sporcuya uyguluyorum.

 • Teknik Eğitim

 • Kondisyon Eğitimi

 • Aylık ve Yıllık Faaliyet Takvimi

 • Performans Periyodlaması (Olimpiyat Sporucusu Hazırlama Sistemi)

 • Performans Takip ve Kontrol Sistemi

 • Psikolojik ve Mental antreman desteği

 

Yukarıdaki eğitim planlamalarını doğru disiplinde uyguladıktan sonra başarı kazanmamak neredeyse imkansızlaşıyor. Binlerce kişiye hobi ya da müsabık amaçlı eğitim verdim ve vermeye devam ediyorum. Bu eğitim tecrübesi zaman geçtikçe daha önce kimsenin yapmadığı ulusal başarılara imza atmamı sağladı. Aşağıdakiler başarılı profesyonel sporcularımdan bazıları;

MALİK ZİNAD( Big Bad)

2021 Ocak ayında Profesyonel Boksör Malik Zinad (18-0-0) ile Antrenörlük anlaşması imzaladım. Aylarca süren hazırlanma dönemimiz sonrasında MALİK ZİNAD ile Belçika'nın Brüksel kentinde düzenlenen ‘WBC Mediterranean’ unvan maçına çıktık. Dünyanın en prestijli boks organizasyonlarından biri olan WBC’nin unvan maçında MALİK ZİNAD’IN antrenörlüğünü yaptım. Malik Zinad, ‘LightHeavy Weight’ sıkletinde rakibi Karadağlı Almir Skrijelj’i üçüncü rauntta nakavt etti. Böylece Zinad, WBC Akdeniz hafif ağır sıklet şampiyonu oldu. Ben ise Türkiye boks tarihinde WBC kemeri alan antrenörlerden biri olarak tarihe geçmiş oldum. Düzenlenen WBC organizasyonunda da turnuvanın en genç başarılı Antrenörü seçildim.

O maçın üzerine, İslam Teffahi ve Arjantinli Ezequiel Osvaldo Maderna ile yaptığımız iki maçıda kazanarak WBC ünvanını korumayı başardık. 20 maç 20 galibiyet 16 Nakavt ile yenilgisiz boksör serisini devam ettirdik.

Ve tarih 11.03.2023 gösterdiğinde, Belçikada düzenlenen organizasyonda Yenilgisiz boksör ünvanı ile Fransız Mickael Diallo’ya(20-20W-0) karşı WBA INTERCONTINENTAL Şampiyonluğu ünvanı için karşı karşıya geldik. 10 rauntun sonunda hakem kararı ile kazanan taraf biz olduk.

Bu galibiyet Zinad’ı Profesyonel Boksta Afrika Kıtası sıralamasında 1. Sıraya çıkarttı.

Süperstar boksörlerin olduğu Tüm Dünya Sıralamasında 8. Sıraya yükseltti.

Ve bu başarı beni de Türkiye Boks Tarihinin bu başarıyı alan ilk antrenörü yaptı. Onlarca yazılı ve dijital gazetelere haber oldu.

MALİK ZİNAD ile olan çalışmalarımız uluslararası profesyonel kategoride 21 maç 21 galibiyet 17 Nakavtlık skorla yenilgisiz olarak devam ediyor…

DOĞUKAN ÇINAR(Big Brother)

Aktif olarak Profesyonel Milli Sporcum Doğukan Çınar’ın da resmi antrenörlüğünü yapmaktayım,

 • ChessBoxing’de(satrançboksu) 2019 İstanbul Şampiyonu olduk  

 • Ardından düzenlenen Türkiye Şampiyonasında Türkiye Şampiyonu olduk. Böylelikle Dünya Şampiyonasına katılma hakkı kazandık 

 • 2019'da düzenlenen Dünya Şampiyonasında 3. olduk. Bundan sonraki hedefimiz 1. olmaktı.

 • 2022 Aralık’ta Antalya'da düzenlenen Dünya Şampiyonasında tüm rakiplerimizi eleyerek Dünya Şampiyonu olmayı başardık.

 • Sonrasında 2023 Şubat Ayında Fransa Paris’te düzenlenen IFC organizasyonunda 85 Kiloda Avrupa Şampiyonluğu da kazandık. Ve başarımız üzerine Fransa Paris Başkonsolosu Serdar Belentepe tarafından misafir edildik.

 • 2023 Nisan ayında Rusya'nın Sochi kentine davet edildik. 85Kg de düzenlenen International Grand Prix'de Türkiye'yi temsil ederek Şampiyonayı kazandık

 • 2023 Mayıs ayında Fransa'da düzenlenen IFC4 organizasyonundan teklif aldık. 3000 seyircinin izlediği organizasyonda Fransa'nın Sete şehrinde Antik bir tiyatroda gecenin maçına çıktık. Türkiye'yi en iyi şekilde temsil ederek Ünvanı kazandık.

 • 2023 Hazıran ayında Hindistan'da düzenlenen Open Asia turnuvasından davet geldi. Hindistan'a gittik ve orada düzenlenen tunuvada Tütkiye'yi en iyi şekilde temsil ederek, tüm rakiplerimizi eledik ve Asya Şampiyonluğu ünvanını kazanarak. Asya Şampiyonluk kemerini ülkemize getirmeyi başardık..

 • Bu başarılarımızın üzerine 2023 Ekim ayında Rusya'nın Cheboksary kentinde düzenlenecek olan büyük bir organizasyondan teklif aldık. 1. Cheboksary International Combat Games  turnuvasına katıldık. Bu turnuvada 8 bin seyircinin ve Rusya'nın sisyasi isimlerinin katılımcı olduğu organizasyonda tüm maçlarımızı kazanarak, bu turnuvanın şampiyonu olduk. Ünvanı belirten kemeri alarak Şampiyonluğumuzu sürdürmeye devam ediyoruz.

 

ALİ ALİZADE( The Problem)

Bir dönem MMA branşında Azerbaycanlı sporcu Ali Alizade’nin antrenörlüğünü yaptım.

 • Ukrayna da WJMMAF Kemerini kazanarak Dünya Şampiyonu olduk.

 • Sonrasında Türkiye’nin gelmiş geçmiş en büyük organizasyonlarından biri olan LEGEND MMA turnuvasına davet edildik. Bu turnuva TV 8.5 kanalından canlı olarak yayınlandı.

 • Daha sonrasında çeşitli ulusal turnuvalara katılarak başarılarımızı sürdürdük.